Kapat

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’teki programında sağlık skandalı!

Anasayfa
Gaziantep Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’teki programında sağlık skandalı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı. Erdoğan’ın konvoyunda yer alan ambulansın içindeki tıbbı ilaçların tarihinin geçtiği ve ambulansın yakıtının bittiği için yolda kaldığı öğrenildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma ve danışma ekibi, sorumlular hakkında tutanak tuttu.

Pusula’da yer alan habere göre; yaklaşık bir ay önce AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programında sağlık skandalı yaşandığı ortaya çıktı.

AMBULANSIN YAKITI BİTTİ

İddialara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programı öncesi koruma ekipleri Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Erdoğan’ın konvoyuna katılacak ambulansın içinde olması gereken ilaçların listesini verdi ve konvoya katılacak olan ambulansın yakıtının kent en uzak noktasına göre ayarlanması gerektiğini istedi. Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’a istenilen listeyi teslim eden koruma ekipleri programın sorunsuz geçmesi için dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLAR AMBULANSTA

25 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın havaalanındaki karşılama programında hazır bulunan ambulansın yolda yakıtının bitmesi üzerine panik yaşandı. Ambulansta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanın koruma ekipleri beklemedikleri bir şokla karşılaştı. Cumhurbaşkanın koruma ekiplerinin günler öncesinden ambulans içinde bulunması gereken ilaçların tarihinin geçtiği fark edildi.

“GÖREVDEN ALINDILAR” İDDİASI

Yaşanan gelişmelerden sonra Cumhurbaşkanın koruma ekipleri tutanak tutuyor. Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir Sağlık Bakanlığının talimatıyla açığa alındı. Konu hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyu araştırmak üzere Ankara’dan müfettiş geldiği öğrenilirken, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir, görevden alınma yazılarının Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’nde (ÇKYS) düşmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
MÜSİAD Başkanı Çelenk’ten 23 Nisan Mesajı
MÜSİAD Başkanı Çelenk’ten 23 Nisan Mesajı

Çelenk, mesajında "Türkiye Büyük Millet Meclis’inin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu, geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramı olarak yaşıyoruz....

Kapat