Kapat

Cildinizin sağlığı için pH 5.5 dengesi

Anasayfa
Gerekli Bilgiler Cildinizin sağlığı için pH 5.5 dengesi
Cildinizin sağlığı için pH 5.5 dengesi

Cildin sağlıklı ve güzel olması için, pH dengesini korumak gerektiğini belirten Sebamed Medikal-Bilim Departmanı Başkanı Dr. Arens-Corell “pH değeri 5.5 olan cildin doğal koruyucu tabakası nem kaybını önlüyor ve cildi çevresel etkilere karşı koruyor” diyor. Dr. Michaela Arens-Corell şöyle diyor: “Sağlıklı cildin doğal koruyucu tabakasının pH değeri 5.5. Bebeklerde, yetişkinlerde ve yaşlılarda da bu böyle. Bu doğal koruyucu tabaka; pH 5.5 değeri sayesinde, ciltteki yararlı bakteriler için ideal fiziksel ortamı sağlıyor, hastalığa yol açan bakterilerin üremesini ise engelliyor. Ayrıca, cildi nem kaybına ve zararlı çevresel etkilere karşı koruyor.” dedi.

Cildin normal pH değerine dönmesi yaklaşık üç saat alıyor

Dr. Michaela Arens-Corell’in yapmış olduğu açıklamaya göre Cildin doğal koruyucu tabakası, cildin pH değeriyle uyumlu olmayan ürünler kullanıldığında, tampon görevi görüyor; ancak yetişkinlerde bile, sabun gibi sıradan ürünler uygulandıktan sonra cildin normal pH değerine dönmesi yaklaşık üç saat alıyor. pH 5.5 olmayan ürünler sık kullanıldığında ise cilt dengesini bulmakta zorlanıyor ve dış etkenlere karşı savunmasız hale geliyor.

Yaştan ve cinsiyetten bağımsız olarak cildin düzenli aralıklarla temizlenmeye ve bakım uygulanmasına ihtiyacı vardır. Ancak bu işlemler yapılırken hassas davranmak, cildin doğal koruyucu tabakasını bozmayacak ürünler kullanmak gerekiyor. Cildi doğru şekilde temizlemek sağlığını korumasına yardımcı olurken, pH değeri uyumlu olmayan ürünler kullanmak cildin kurumasına ve tahriş olmasına yol açabiliyor. Sebamed ürünleri, pH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını sağlıklı tutarak enfeksiyonlara, alerjiye ve tahrişe karşı etkin bir koruma sağlıyor. Birçok klinik çalışmada pH 5.5 değerinin cilde yüksek tolerans ve etkinlik sağladığı kanıtlanmış olup, pH 5.5 değerindeki ürünlerin kullanımının sadece yetişkinler için değil, bebeklerde de oldukça kritik olduğunun altı çiziliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yesemek Açık Hava Müzesi’nde üniversite öğrencileri için gençlik kampı düzenlendi
Yesemek Açık Hava Müzesi’nde üniversite öğrencileri için gençlik kampı düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Büro (KUDEB) Daire Başkanlığı organizesinde Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi UNESCO çalışmaları kapsamında...

Kapat